İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

İKÇÜ'den, YÖKAK Başkanına Ziyaret

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’ı makamında ziyaret etti. 

 

İKÇÜ Kalite Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Funda İfakat Tengiz, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Erkan Küçükkılınç ve Bilgi İşlem Daire Başkanı Fatih Tunçez'in de eşlik ettiği ziyarette yükseköğretimde kalite çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. İKÇÜ UBYS Kalite Yönetim Sistemi'nin de ele alındığı görüşmede konuşan Rektör Prof. Dr. Saffet Köse, YÖKAK Başkanı Kar'ı daha önce ziyaret ettiğini ve kendisinin başarılı çalışmalarını yükseköğretimde kalite konusunda da sürdüreceğinden emin olduğunu söyledi. Rektör Prof. Dr. Köse "Sayın Hocamızı yakından tanıyor ve takip ediyoruz. Bugüne kadar aldığı sorumluluklar ve yaptığı başarılı çalışmalar, kalite yönetimi konusunda da etkili sonuçlar beklentimizi artırıyor. Biz kalite konusunda elimizden gelen katkıyı en üst düzeyde vermeye hazırız. Bugün kalite ve bilgi işlem ekibimiz ile birlikte bazı hususları istişare etmek üzere Sayın Başkanımız ile bir araya geldik. Kaliteyi önemsiyoruz ve inanıyoruz ki kalite ve akreditasyon çalışmaları birlikte çalışmayı, ekip ruhunu ve liderliği gerektirir. Daha nitelikli bir yükseköğretim için sürekli gelişmeye yönelik politika ile elimizden gelen katkıyı vermeye devam edeceğiz" dedi.

 

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar İKÇÜ'nün kalite odaklı çalışmalarının farkında olduklarını söyledi. Birlikte ve aynı amaca yönelik çabaların başarılı sonuçlar anlamına geldiğini söyleyen Başkan Kar "Rektörümüzün liderliğinde kalite odaklı çalışmalarınızdan memnunuz. Sizden aynı kararlılıkla çalışmanızı talep ediyoruz. Kalite yolculuğundaki kararlılıklarınız ve gayretleriniz dolayısıyla teşekkür ediyor, ekibinize çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi. 

İlgili Resimler


Menüyü Kapat